WhatsApp Image 2021-06-30 at 12.01.51 (1)

Destekli İstihdam ve İş Koçluğu

Destekli İstihdam Nedir?

Özel gereksinimli bireylerin destekli istihdam modeli ile  hayatına katılımını ve çalışma ortamında sürekliliğini sağlamak için hazırlanmış bir eğitim ve destek programıdır.

Programın amacı bireylerin toplumda eşit haklar ile bağımsız çalışabilmeleri için açık iş gücü piyasasına uygun bir destekli istihdam gücü oluşturabilmektir.

Hedefimiz:

Bu programın kurumumuzda olması ve gelişmesiyle birlikte,  toplumumuzun en hassas noktalarından olan ailelerimizin ve bireylerimizin geleceğine ışık, topluma ise güçlü bir çalışan kazandırmayı hedeflemektedir.

İş koçu destekli istihdam modelinin bölgemizde Kahramanmaraş’ın bir ilk olmasının gururu ve heyecanı ile birlikte, birçok özel gereksinimli gencimiz için tohumlarımızı dikmeyi hedefliyoruz.

Bu Toplum Bizim, Bu İş Benim diyorsanız sizi de kurumumuza bekliyoruz J

BU TOPLUM BİZİM, BU İŞ BENİM:

ÇALIŞAN BAĞIMSIZ BİREYLER: Destekli İstihdam İş koçluğu

Çalışmak, para kazanmak ve hayatını kimseye muhtaç olmadan devam ettirmenin önemi biliyoruz. Bununla birlikte kendisinin var olduğunu hissetmek, üretmek ve bir topluma ait olmak gibi yaşamsal ihtiyaçlara da hizmet etmektedir.

Özel gereksinimli bireylerimizi ve ailelerini bu süreçte eğitiyor ve iş hayatına hazırlıyoruz. İş verenleri ve çalışanlarını özel gereksinimli bireylerle çalışma konusunda eğitiyor ve süreç boyunca ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlıyoruz.

Akademik alanda ilerleme sağlayabilen bireyler olduğu gibi yetenekleri ve kapasiteleri fark edilmemiş imkan verilmemiş bir çok birey bulunmaktadır. Eğitim ve öğretme yöntemlerinin önemi üzerinde durulduğunda doğru yöntem ve iyi bir iş analizi ile özel gereksinimli bireylerde hayatın her alanında aktif iş gücü piyasasına katılım sağlayabileceğini biliyoruz.

Neden Olmasın ??

Belki bir oyuncak mağazasında reyon görevlisi, bir markette kasa elemanı, bir restoranda servis elemanı ya da bir otelde karşılama görevlisi..

Neden İŞ KOÇU İLE ÇALIŞMALISIN?

-Anlaşmazlıkların çözülmesi

-Sorunlara hızlı Müdahale

– İhtiyaçların tespiti

– Sürdürülebilir istihdam

Tags: No tags

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *