TOPÇUOĞLU AİLESİ

Hamidiye TOPÇUOĞLU (1920 -1998)

Kahramanmaraş, Kayabaşı Mahallesi eşrafından Havuncoğlu Ali Canter’in en büyük çocuğu olarak 1920 yılında doğmuştur. İlkokul ve biçki – dikiş eğitimininden sonra, 1939 yılında Bekir Topcuoğlu ile evlenmiştir. Mehmet Altuğ, Alaiddin Alper ve Ali Aycan isimli üç erkek çocuk dünyaya getirmiş. Her zaman ailesine ve çocuklarına desteğini veren iyi ve örnek bir eş ve anne olmuştur. 19 Agustos 1998 yılında Kahramanmaraş’da vefat etmiştir.

Bekir TOPÇUOĞLU (1914 -1991)

Kahramanmaraş, Acemli Mahallesi eşrafından Emirmahmutoğlu Mehmet Efendi’nin altı evladının en küçüğü olarak 1914 yılında Maraş’da dünyaya gelmiştir.
İlk ve ortaokulu Maraş’da okuduktan sonra, lise eğitimine İstanbul Erkek Lisesi’nde devam etmiştir. Memuriyet hayatına Maraş Defterdarlığı’nda başlar. 1939 yılında Hamidiye Canter ile evlenir. Daha sonra Ankara’da Maliye Meslek Okuluna devam eder. Okul tamamlandıktan sonra çeşitli ilçelerde malmüdürü olarak görev yapar. 1956 – 1971 yılları arasında çeşitli illerde ve Maraş’da Deftetdarlık Muhasebe Müdürü görevini yapmış ve en son Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğü Muhasebe
Müdürü görevinden 1971 yılında emekli olarak memleketi Maraş’a yerleşmiştir. Üç erkek çocuk yetiştirmiştir, iyi ve örnek bir eş ve baba olmuştur. 24 Ağustos 1991 yılında
memleketi Kahramanmaraş’da vefat etmiştir.

Yönetim Kurulu

alper

Alper TOPÇUOĞLU

Bağışçı
ayşe

Ayşe YİĞİTER

Kurucu Müdür
zeynep

Zeynep Nur YERHAN

Okul Aile Birliği Başkanı

Misyonumuz

Biz; farklı özellikteki özel gereksinimli bireylerin, ihtiyaç duydukları bireysel ve toplumsal rolleri kazanabilmelerindeki eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerini son teknoloji, imkan ve materyal çeşitlilikleri ile  profesyonel kadromuzla, tüm bilgi ve deneyimimizle karşılaşmayı amaçlıyoruz.

Vizyonumuz

Geleceğin Türkiye’sinde profesyonel kadrosu ve gelişmiş materyalleriyle, kaynaşma eğitimi, mesleki eğitim, iş imkanı ve araştırma geliştirme çalışmaları ile özel gereksinimli bireylerin yaşamda bağımsız var olabilmelerini hayal ediyoruz.

Hedeflerimiz

Kurumumuzun eğitim serüveninde  adımlarını daha hızlı ve kaliteli atabilmesi adına eğitim ve sosyal alanda yapabileceğimiz gelişimler için ihtiyaç duyduğu alanları kurumumuza kazandırmayı ve etkin kullanmayı hedefliyoruz.

Öğrencilerimizin sosyal yaşamda aktif iş gücü piyasasında bağımsız var olabilmeleri adına yapmış olduğumuz projeleri ulusal alanda da faaliyete geçirmeyi daha çok gence ulaşabilmeyi hedefliyoruz.

Bağışçımız

Alper Topçuoğlu

Hamidiye Bekir Topçuoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurumumuz Kahramanmaraş, Kayabaşı Mahallesi eşrafından Havuncuoğlu Ali Canter’in en büyük çocuğu olarak doğan Hamidiye Topçuoğlu Hanımefendi ve eşi Kahramanmaraş, Acemli Mahallesi eşrafından Emirmahmutoğlu Mehmet Efendi’nin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelen Bekir Topçuoğlu beyefendi adına çocukları Alper Topçuoğlu beyefendi tarafından yaptırılmıştır.
Her detayı titizlikle ve özenle seçilmiş olan kurumumuz, özel gereksinimli bireylerin en iyi şartlarda eğitim görebilmesi için son teknoloji materyal ve içeriklerle hazırlanmıştır.

alper@72x
0
Proje
0
Expert Employees
0
Öğrenci
0
Mutlu İnsan

Eğitimcilerimiz

Çalışmalarımız

Özel gereksinimli bireylerimizi ve ailelerini bu süreçte eğitiyor ve iş hayatına hazırlıyoruz. İş verenleri ve çalışanlarını özel gereksinimli bireylerle çalışma konusunda eğitiyor ve süreç boyunca ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlıyoruz.

Leyla

İş Koçu